Öğrencilerimizle Tanışma Toplantısı

T.C.

BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ

ZİRAAT FAKÜLTESİNİN 27.10.2020 TARİHİNDE ÖĞRENCİLERE YÖNELİK TANIŞMA TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

 

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi 2020 – 2021 eğitim öğretim yılı 1. Sınıf öğrencilerine yönelik organize edilen tanışma toplantısı 27.10.2020 Salı günü saat 15.00’da pandemi dolayısı ile online olarak Sayın Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK, Ziraat Fakültesinden Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ramazan SOLMAZ, Dekanımız Prof. Dr. Kağan KÖKTEN, dekan yardımcıları, öğretim üyeleri ve fakültemiz öğrencilerinin yoğun katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK fakültemiz öğrencilerine hoş geldiniz temennileri ile birlikte pandemi sürecinde yürütülecek olan yeni eğitim-öğretim döneminde tüm öğrencilere başarılar dileyerek tüm öğretim üyelerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Toplantıda söz alan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan SOLMAZ pandemi süreci ile birlikte Ziraat Fakültelerinin ve ziraat mühendisliğinin daha bir önem kazandığını vurgulayarak, öğrencilerimize başarılar diledi.

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kağan KÖKTEN yaptığı konuşmada ziraatçiliğin önemini belirterek içinde bulunulan bu zorlu süreç içerisinde öğrencilerle bir araya gelememenin burukluğunun yanı sıra bu süreçte teknolojik imkanlarla eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinin getirdiği faydaların da olabileceğini anlattıktan sonra tüm öğrencilerimize başarılar dileyerek merak ettikleri konular hakkında gelen sorulara cevaplar verdi.

Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hakan İNCİ Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesinin kısa bir tanıtımını yaptıktan sonra ülkemize katkısını ve öğrencilere hem eğitim öğretim süresince hem de mezun olduktan sonra sağlayacağı avantaj ve faydaları içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Tanışma toplantısında söz alan Ziraat Fakültesi Bölüm Başkanları da öğrencilerimize yönelik başarı ve iyi dilek temennileri ile toplantı sona erdi.